Classic Fountains |آبنماهای کلاسیک

آبنمای کلاسیک به آبنما هایی گفته می شود که در آن فواره ها به صورت ثابت اقدام به پرتاب آب می کنند و تغییر ارتفاع در آن اتفاق نمی افتد.این نوع از آبنما یا در اصطلاح عام فواره ،اکـثرا در دهه های قبل و پیش از ظهور انواع آبنماهای موزیکال و ریتمیک که عموما همراه با نورپردازی های حرفه ای و زیبا ساخته می شود، استفاده می شده است که عمدتا جذابیت خاصی ایجاد نمی کرده وایجاد تغییر در آن همیشه مورد نظر طراحان بوده است. لازم به ذکر است که این نوع آبنما ها یا فواره ها هنوز هم زیبایی های خاص خود را دارد و می توان با بروزرسانی و همگام سازی آنها با تکنولوژی روز آبنما ، زیبایی و جذابیت آنها را چند برابر نمود. آبنماهای کلاسیک در شب با نورپردازی جلوه زیباتری به خود می گیرند و از مزایای آن نسبت به آبنماهای موزیکال صدای یکنواخت و دلنشین آب می باشد که با افزایش یا کاهش ارتفاع آب می توان آن را کنترل و کم یا زیاد کرد.

از این نوع آبنما یا در اصطلاح عام،فواره، می توان در مکان های مختلفی از جمله میادین شهری، پارک ها، لچکی های، چهاراه ها، هتل ها، رستوران ها، استخرها و حتی منازل استفاده نمود. معمولا این آبنما را می توان در اغلب مکان ها استفاده کرد و ویژگی اصلی آن علاوه بر زیبایی،قیمت ساخت مناسب آن است که به کارفرما این امکان را می دهد که با صرف هزینه ای مقرون به صرفه تر فضای خود را با کمک فواره ها و آبنماهای کلاسیک زیبا و دلنشین تر کند. نکته شایان ذکر در مورد آبنمای کلاسیک بهره بردن از علم مهندسی ویژه و تخصصی در طراحی هندسی و ساخت آن است.به گونه ای که بعد از اجرا،ارتفاع ها و خروجی ها به همان مقدار که در طرح اولیه برآورد شده است شکل گیرد و به همین سبب طراحی آبنما کلاسیک و سایر آبنماها نیازمند به استفاده از کارشناسان و مهندسان مجرب می باشد. شرکت بین المللی آرتاب مفتخر است اعلام بدارد که کارشناسان مجرب و متخصص این مجموعه حاضر به پاسخگوی به سوالات و ارائه مشاوره در خصوص پروژه های آبنما و فواره به مشتریان عزیز و همکاران گرامی می باشند .

Musical Fountains |آبنماهای موزیکال و ریتمیک

آبنمای موزیکال یکی از زیباترین و رویایی ترین آبنماهایی است که امروزه مطرح شده است و به راستی با عظمت و هماهنگی خود هر بیننده ای را مسحور میکند.در این نوع آبنما آنچه مهم است حرکات موزون آب با صوتی است که پخش می شود و این صوت هر صدایی می تواند باشد مانند صدای اذان و قرآن،موسیقی آرام یا هر گونه موسیقی کوبنده و تند و یا افکت های صداهای مختلف.

در گذشته برای این نوع آبنماها هر موسیقی به صورت جداگانه برنامه نویسی می شد تا حرکات آب با موسیقی مطابقت داشته باشد اما در تکنولوژی جدید برنامه نویسی ها دقیق تر و کلی تر شده است به طوری که حرکت آب با هر موسیقی خود را به درستی تطبیق می دهد و نیازی به برنامه نویسی جداگانه برای هر نوع موسیقی خاص نیست. شرکت بین المللی آرتاب مفتخر است اعلام بدارد که کارشناسان مجرب و متخصص این مجموعه حاضر به پاسخگوی به سوالات و ارائه مشاوره در خصوص پروژه های آبنما و فواره به مشتریان عزیز و همکاران گرامی می باشند .

امکانات پکیج آبنمای موزیکال  :

  • امکان ترکیب صدها حالت مختلف آب با صدها رنگ مختلف به صورت اتوماتیک و دستی
  • هم نوایی هوشمند با ضرب،موسیقی و نور(اصطلاحا رقص آب و نور)
  • تنظیم هوشمند الگوی آب بر اساس سرعت و جهت وزش باد
  • خطایابی هوشمند به منظور کاهش هزینه های نگهداری
  • پیش بینی لازم به منظور حذف خطرات ناشی از برق گرفتگی
  • در نظر گرفتن اصل وجودی آبنما و معماری پایدار به منظور کاهش دمای محیط ( جهت نورپردازی نازل ها IP68-استفاده از پروژکتورهای ضد آب)